Elementarz obsługi człowieka [recenzja]

Nie, nie, nie 🙂 To nie jest książka o manipulacji. No może troszkę i jest. Ale jedyną osobą, na którą masz nauczyć się wywierać wpływ jesteś Ty sam/a.

„To zadziwiające, jak wiele osób bez wyraźnego powodu jest nieszczęśliwych. Wystarczy rzucić okiem na internetowe fora. Ludzie dręczą się kompleksami, lękami, stawianymi sobie samym ograniczeniami. Głodzą się, przejadają. Straszą pechem, brakiem szczęścia, niemożnością, chorobami, samotnością. Pozwalają na to, by zżerała ich nieśmiałość, ciągłe podenerwowanie, poczucie winy – za wszystko, za setki najprzeróżniejszych „win”. Jedni żalą się, przeżywają i… nic nie robią, nie szukają rozwiązań. Inni niepokój, niezadowolenie starają się zamaskować tematami zastępczymi, złagodzić alkoholem, papierosami, w rezultacie też nie robiąc dla siebie nic pożytecznego – wprost przeciwnie. Tylko nieliczni podejmują inną decyzję i działania mające na celu zmianę sytuacji.”

A co by się stało jakbyś właśnie dziś znalazł/a złotą rybkę? Wiesz o co poprosić? Czy potrafisz tak jasno sprecyzować swoje pragnienia, by otrzymać właśnie to, czego pragniesz? A może już dawno widujesz się ze złotą rybką, tylko jej nie dostrzegasz lub nie wypowiadasz życzeń?

Ta książka pokaże Ci, jak znaleźć Twoją własną złotą rybkę. Wyjaśni też, jak działą Twój umysł i co zrobić, by w końcu zaczęło Ci się w życiu układać.

a tutaj jest cała książka

życzę przyjemnej lektury
Marlena Mendelewska