Mówią bym był jak Jezus?

sie 15, 2007 ,

Dziś to znowu usłyszałem, i wzięło mnie na zastanowienie czy Jezus był Chrześcijaninem? Ja mam kogoś naśladować, a czy Jezus kogoś naśladował?

Coś gdzieś tu jest nie tak z tą moją religią 🙂

PS: To nie tylko nasz problemik – Budda też nie był Buddystą 😉


Podobne

Tagi

Podziel się

 1. Aniołeczek

  A ja uwazam ze nawet nien wypada nasladowac Jezusa…tzn moze nasladowac ale byc jak On…bo Jezus jest tylko jeden..

 2. wowes

  “jesli chcesz mnie naśladować weż swoje życie do plecaka i podążaj za mną” – syn projektanta kosmosu, Jesus Chrystus z Nazaretu

 3. Justysia

  Naśladowanie Jezusa?! hm… tego prawdziwego z Biblii tak, tak, tak! tego z obrazków? z przydrożnych kapliczek? Syna projektanta kosmosu bez rąk, obdrapanego, bez mocy? hm….

 4. Robert

  z tym naśladowaniem Jezusa to trzeba być ostrożnym, jego rady życiowe były bardzo radykalne, zalecenia ewangeliczne skutkują porażką życiową-są niejako w odwrotnośći do “pojęcia sukcesu w życiu”;by zrozumieć o co tu chodzi polecam kilku-letnie studia biblijne….nauka Jezusa jest bliska temu co wcześniej uczył Budda; jeżeli Cię to interesuje to napisz do mnie;jest częstym dylematem dążenie do rozwoju osobistego a religia;oficjalnie kościoły zwalczają np NLP,itp

 5. dorot(k)a

  tak zupełnie przy okazji – podobno Jezus uczył się od Buddy m.in. Może nie naśladował nikogo dosłownie, ale kiedy był młody dużo rozmawiał z “uczonymi w piśmie”..

 6. Nie nasladuj nikogo, tylko badz najlepszym soba.
  Robert, piszesz, zeby napisac do Ciebie, a nie podales maila, moj jest na mojej stronie http://www.sukces.l.pl
  Pozdrawiam

Zostaw komentarz