Polski wynalazek – kuchnia gazowa bez płomienia

solgaz gpc-4 plyta gazowaCzęsto mówię znajomym kupuj polskie.. bo kupujesz od sąsiada. I wcale nie chodzi o to że jestem patriotą, nie chodzi o to że polskie – lepsze (jak polskie jest gorsze to sam nie kupuje), nie chodzi o to byś w polsce te podatki płacił (bo te podatki i tak gdzies znikają… nie ważne ile ich zapłacisz). W głowie mam po prostu prostą zależność… jeśli kupisz od sąsiada to sąsiad będzie miał za co kupić jutro od Ciebie. To taki pochodzący ze średniowiecza sekret bogatych miast – stąd cała idea jaką promuje na stronie – BogataGmina.pl. O tym zapewne wkrótce się więcej dowiesz…

Więc jeśli coś potrzebujesz kupuj Polskie, a zwłaszcza wtedy kiedy jest lepsze niż każde inne… Tak jak w przypadku ostatniego wynalazku podwrocławskiej firmy – kuchenki gazowej dzięki której sporo można zaoszczędzić na gazie.

Osobiście w najbliższych dniach nie planuje remontu kuchni więc kuchenka nie dla mnie, jednak mimo wszystko wiem jak sytuacja Polskich firm wygląda na tle firm z wielkim kapitałem… i wiem z doświadczenia że przebicie się z super wynalazkiem nie jest takie proste… Dlatego postanowiłem rozesłać niniejszą małą reklamę tego wynalazku ot tak z dobrej woli – do czego Ciebie również zachęcam. Może jesteś akurat osobą robiącą remont kuchni lub masz kogoś znajomego?

Obawiam się niestety że firma solgaz nie ma co liczyć na unijne ustawy, które nakażą każdemu w nowym domu instalować to urządzenie ze względu na środowisko – gdzież by to było żeby unia nakazało każdemu wspierać polska firmę? To taka mała aluzja w stosunku do tego co producenci świetlówek “energooszędnych” zrobili przy pomocy unii z rynkiem żarówek… No i do tego co nas czeka w najbliższym czasie od zachodnich producentów baterii słonecznych (o czym Kolonko mówił..)…

Kuchnia gazowa kosztuje od 1550 zł można kupić już w kilku miejscach w internecie w tym zamówić prosto ze strony producenta.

Informacja o produkcie:


Podwrocławska firma SOLGAZ stworzyła i opatentowała technologię, która pozwala cieszyć się czystością i wyglądem płyty ceramicznej, oraz oszczędnością gazową – surowiec ten jest spalany w temperaturze około 800 °C, co pomaga zredukować rachunki niemal o 50%, oraz zmniejszyć ilość tlenku w spalinach 10-krotnie. Dokładniej wykorzystywany gaz jest bezwonny i nie zostawia tłustych osadów na meblach (jak w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych).

Brak otwartego płomienia podnosi poziom bezpieczeństwa przy gotowaniu, wskaźnik ciepła resztkowego pokazuje, które elementy po wyłączeniu kuchni wciąż są gorące, a napięcie 12V zezwala na montowanie mniejszych modeli na jachtach i w camperach, oraz załączać dodatkowy zasilacz awaryjny na wypadek braku prądu. Sterowanie dotykowe, jak i oczywiście całość schowana pod szkłem znacznie ułatwia utrzymanie płyty w czystości.

Produkt GPC-3 został nagrodzony Medalem za I miejsce w konkursie “Wyróżniony wyrób” na Międzynarodowych Targach Szczecińskich “Wszystko dla domu + wnętrza komercyjne”.

Firma ze swoim wynalazkiem brała udział w wielu ważnych imprezach branżowych, jak chociażby IFA w Berlinie, Interior Life Style w Tokyo, METS w Amsterdamie, czy International Houseware w Chicago.

Wszystkie płyty gazowe GPC posiadają certyfikat “CE”, a rozwiązania technologiczne są chronione patentami w Polsce i na świecie.

Polub na Facebooku.

płyta gazowa solgaz

Dodaj komentarz