Słowacki wielkim poetą był

Zadzwonił niedawno do mnie pewien Pan… do którego wcześniej maila napisałem, byłem zaciekawiony pewną sprawą, wręcz bardzo zainteresowany. Wracając do rzeczy… zależało mu na tym, by mnie jeszcze bardziej tym zainteresować, zaczął się przedstawiać, powiedział wszystkie bodajrze miejsca w jakich pracował, ładnie przedstawił uczelnie jakie skończył… powiedział też o swojej rodzinie, jakie uczelnie jego synowie skończyli, powiedział gdzie teraz pracują itd. Jednym słowem idelana szzczęśliwa Polska rodzina. – trwało to ok. 10 minut, z grzeczności słuchałem.

I jak ja się mam czuć?

O tak mam przed sobą człowieka z wielkim dorobkiem, z wielka wiedzą… na dodatek takiego, który ma świadomość swojego dorobku.

Mógłbym na forum również poprosić zwyczajnie o napisanie kilku słów o sobie, kim jesteś? Gdzie pracujesz? Czym się zajmujesz? Gdzie się uczyłeś? – nie zrobiłem tego. Poprosiłem natomiast w ramach przedstawienia się o odpowiedź na kilka prostych pytań…

Dlaczego?

Ano tylko dlatego… że Nie jestem pewien czy Słowacki wielkim poetą był, jak dla mnie, nie mi to osądzać. Nie chcę ludzi poznawać tą metodą… wielki, mniejszy…

Z drugiej zaś strony miło by było czuć się jakoś takoś w swoim gronie i cośkolwiek o sobie wiedzieć nawzajem. Stąd takie oto pytania:

Jak masz na imię, czy Twoje imię Ci się podoba?
Czy masz gdzieś znamię, tatuaż na ciele?
Naszkicuj na drugiej stronie kartki swoją flagę/herb.
Jaki kolor lubisz najbardziej, dlaczego?
Jakbyś był kiążką, jaki nosiłbyś tytuł?
Najbardziej oryginalny błąd, bzdura jaka Ci się w życiu przytrafiła?
Gdybyś był Kubusiem Puchatkiem jaką przygoda byś dziś przeżywał?
Jaki masz znak zodiaku, jakie swoje cechy identyfikujesz z ogólną charakterystyką tego znaku?
Twoje ulubione utwory muzyczne/filmy?
Przypomnij sobie książki/filmy (bohaterowie?), które wywarły na Tobie ogromne wrażenie, wręcz wpłynęły na twoje postępowanie.
Gdybyś miał smak, to jaki?
Będąc dzieckiem co lubiłeś robić najbardziej, w co się bawić?
Twoje 3 życzenia do złotej rybki?
Twoje 5 minut na scenie, jako kto? gdzie?
Teraz szybko dokończ poniższe zdania:
Zawsze chciałem…
Lubię…
Umiem..
Gdybym mógł kierować innymi ludźmi…
Ideałem mężczyzny/kobiety jest dla mnie…
Najlepiej pracuje mi się z…
W szkole moi nauczyciele…
Lubię pracować z ludźmi, którzy…
Życie to dla mnie…

Myślę, że zarówno uczeń podstawówki, 90 letni piłkarz, jak i 40 letni prezes banku, 30 letnia matka jest w stanie bez porównań (lepszy-gorszy) na powyższe pytania odpowiedzieć… stąd ich idea.

Zapraszam na forum, gdzie możesz na te pytania odpowiedzieć – przedstawiajac się innym użytkownikom 🙂 Poznasz na własnej skórze czym różni się ta forma przedstawania od tej… zdawałoby się bardziej popularnej.

PS: Jeśli bardzej Cię temat zainteresował zajrzyj także tutaj: lodołamacze.