Przez najbliższe pół roku…

152x200Przez najbliższe pół roku postaraj się oddawać użyteczne przysługi co najmniej jednej osobie każdego dnia i nie oczekuj żadnej zapłaty pieniężnej. Podejdź do tego eksperymentu z wiarą, że odkryje on dla ciebie jedno z najpotężniejszych praw, które wchodzą w skład rzeczy potrzebnych do osiągnięcia trwałego sukcesu — a nie rozczarujesz się.

Wykonywanie takiej przysługi może przybrać każdą z bardzo wielu form. Taka przysługa może zostać oddana osobiście jednej lub kilku osobom lub też może być oddana twojemu pracodawcy w formie pracy, jaką wykonujesz po godzinach. Możesz oddać przysługę zupełnie obcym osobom, których nie spodziewasz się nigdy więcej spotkać. Nie ma znaczenia, komu oddasz tę przysługę, o ile tylko zrobisz to chętnie i jedynie w celu uczynienia czegoś dobrego dla innych.

Jeśli przeprowadzisz ten eksperyment z odpowiednim nastawieniem umysłu, odkryjesz to, co odkryli wszyscy inni, którzy zaznajomili się z prawem, na którym jest on oparty, a mówi ono, że:

„Osoba, która zasieje jedną jedyną piękną myśl
w umyśle kogoś innego,
oddaje światu większą przysługę niż wszyscy
wyszukujący wady i niedociągnięcia razem wzięci.”

*To był Fragment (cytowane za pozwoleniem wydawnictwa) tej oto książki.

W książce więcej ciekawych pomysłów jak kreatywnie uatrakcyjnić sobie życie, by odkrywać ciekawsze jego aspekty. Ja jak narazie kończę czytanie i jeśli przez pół roku choć odrobinę tego mi się uda wykonać to sprawdzimy co odkryje 🙂